O mnie

 

Moja historia

Nazywam się Dominik Jazic. Jestem kierowcą w Szybkościowych Rajdach Terenowych rangi Pucharu Polski i Mistrzostw Polski i razem z moim pilotem Krzysztofem Kuszewskim staramy się jak najszybciej pokonywać każdy odcinek specjalny. Moja historia sportowa, to ciągła walka o spełnianie marzeń, które jeszcze kilka lat temu wydawały się nierealne. Zawsze siadając za kierownicą rajdowego samochodu mam jeden cel: jechać najlepiej jak to tylko możliwe i walczyć o zwycięstwo. 

dominik-jazic-02

Odcinki specjalne w rajdach, w których się ścigam, mają nawet powyżej 150 kilometrów, a sukces jest możliwy tylko wtedy, kiedy umiejętności szybkiej jazdy idą w parze z koncentracją przez długi czas często w ekstremalnych warunkach. Czynnik ludzki jest kluczowy, ale równie ważny jest odpowiedni samochód oraz jego właściwe przygotowanie. 

Na co dzień organizuję wyprawy Off-Road i to moja kolejna, wielka pasja, której poświęcam wiele czasu. Zawsze staram się pokazywać tą aktywność jako coś, co może współgrać z przyrodą i daje przyjemność nie tylko wynikającą z adrenaliny, ale z aktywnego i rozważnego spędzania wolnego czasu, także z całą rodziną.

dominik-zima-01
duster-jazica-02

Moja pasja i cel na najbliższe lata to Szybkościowe Rajdy Terenowe, które są organizowane według przepisów FIA, podobnie jak w przypadku legendarnego Rajdu Paryż-Dakar. Zawodnicy muszą posiadać licencje sportowe, specjalistyczne badania lekarskie, a pojazdy homologację i odpowiednie wyposażenie dotyczące bezpieczeństwa. 

off-road-me-01

Od najmłodszych lat jestem związany z wieloma dyscyplinami, ale kiedyś najwięcej czasu poświęcałem kolarstwu. Znajomi do dzisiaj mówią, że urodziłem się, aby się ścigać. Jednak wśród wielu moich pasji są góry, które są częścią mojego życia. Mam to po Tacie, który przez długie lata był przodownikiem tatrzańskim. Przebywanie w górach to wyjątkowa kombinacja psychicznych i fizycznych wyzwań. Góry uczą pokory kształtują charakter – to magia, spokój i cisza, która koi zmysły, ale jednocześnie nierzadko jest wyzwaniem, przełamywaniem barier i pokonywaniem własnych słabości. Jestem również amatorem "białego szaleństwa", które towarzyszy mi od zawsze.

2

SEZONY STARTÓW W RAJDACH TERENOWYCH

6

MIEJSC NA RAJDOWYM PODIUM

4178

PRZEJECHANYCH KILOMETRÓW PODCZAS RAJDÓW

MÓJ SPOSÓB NA ŻYCIE

Sense of Sport

Moje wszystkie sportowe pasje połączyły się w to, czym zajmuje się od wielu lat. To Sense of Sport, czyli firma, która pozwala mi realizować pasje, marzenia, a jednocześnie sprawiać radość innym.

sense-of-sport-02

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Znajdź mnie