Aktualności

Baja Poland 2021. Kolejna wygrana w Dacia Duster Motrio Cup! [fotogaleria]

Za nami kolejna runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – Baja Poland 2021, która odbywała się na trasach w Szczecinie, gminie Dobra i na Poligonie Drawskim. I tym razem załoga Dominik Jazic / Krzysztof Kuszewski wygrała w Dacia Duster Motrio Cup, umacniając się na pozycji lidera, a także zajęła bardzo dobre 2. miejsce w grupie T2!

Podwójne zwycięstwo na Rajdzie Polskie Safari! [fotogaleria]

– W końcu lub po prostu do trzech razy sztuka! Tak chyba należy określić nasz znakomity wynik osiągnięty podczas 40. Rajdu Polskie Safari – mówi Dominik Jazic, który wraz z pilotem Krzysztofem Kuszewskim wywalczył 1. miejsce w klasie T2 oraz zwyciężył w prestiżowym cyklu Dacia Duster Motrio Cup!

Walka do samego końca i 2. miejsce w Dacia Duster Motrio Cup! [fotogaleria]

– To były emocje trudne do opisania słowami – mówi Dominik Jazic, który wraz z pilotem Krzysztofem Kuszewskim, podczas rajdu Baja Wysoka Grzęda, dojechali na 2. miejscu w cyklu Dacia Duster Motrio Cup i na bardzo dobrej 4. pozycji w grupie T2 samochodów seryjnych. To ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że załoga z numerem 218 od trzeciego odcinka specjalnego miała poważne problemy z samochodem.

3. miejsce załogi Jazic/Kuszewski w prologu Baja Wysoka Grzęda

Załoga Dominik Jazic / Krzysztof Kuszewski do udanych może zaliczyć start w prologu rajdu Baja Wysoka Grzęda 2021. Pomimo problemów z amortyzatorem, na odcinku o długości 8,31 km krynicki kierowca był wolniejszy zaledwie o sekundę od złogi Grabowski/Binięda oraz o 10 sekund od prowadzącej w klasie T2 załogi Pietrzycki/Mroczek.

„Będziemy walczyć do końca”. Rusza Baja Wysoka Grzęda

W dniach 11-12 czerwca na trasach w gminach Czarne i Borne Sulinowo odbędzie się druga eliminacja Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych – Baja Wysoka Grzęda 2021. Na starcie nie zabraknie załogi Dominik Jazic / Krzysztof Kuszewski, którzy startują Dacią Duster w klasie samochodów seryjnych T2.

Wygrana była blisko… Awaria pokrzyżowała plany

Nie tak załoga Dominik Jazic / Krzysztof Kuszewski wyobrażała sobie zakończenie pierwszego w sezonie rajdu Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2021. Dobry początek w prologu, znakomity start w drugim dniu rywalizacji i zdecydowane prowadzenie w grupie T2 i w pucharze Dacia Duster Motrio Cup wskazywały na końcowe zwycięstwo. Niestety podczas trzeciego i ostatniego odcinka specjalnego na Poligonie Drawsko Pomorskie, samochód uległ awarii, a załoga Dacii Duster z numerem 228 ostatecznie ukończyła rywalizację na 8. miejscu w grupie T2 oraz na 5. miejscu w pucharze Dacii Duster.

Udany prolog i 2. miejsce w pucharze Dacia Duster

Pierwszy dzień rajdu Wysoka Grzęda Baja Drawsko 2021 okazał się bardzo udany dla załogi Dominik Jazic / Krzysztof Kuszewski. Po prologu, który liczył sobie około 17 km długości, wspierany przez firmę Piwniczanka duet dojechał do mety na 2. miejscu w pucharze Dacia Duster Motrio Cup oraz na 4. miejscu w klasie T2 samochodów seryjnych. To dobra pozycja przed drugim dniem rywalizacji, gdzie przed zawodnikami dwa odcinki specjalne o długości 145 km każdy.

Dominik Jazic rozpoczyna nowy sezon rajdowy

W dniach 9-10 kwietnia odbędzie się rywalizacja na trasach terenowych Wysoka Grzęda Baja Drawsko 2021. Rajd rozpoczyna walkę o tytuły mistrzów Europy Centralnej, Czech, a także mistrzów Polski. O wszystkie trzy tytuły – w grupie T2 (samochody seryjne) – powalczy kryniczanin Dominik Jazic, który startuje w Dacii Duster.